VARNUTĖS RUDUO

Jonavoje vakar (11.17) įvyko jubiliejinis 10-as bėgimas "Varnutės ruduo"

Šįkart maršrutas buvo naujas ir visi dalyviai rinkosi prie sporto arenos, o  mažiesiems bėgikams pasiūlytas 300 m nuotolis. Varžybų organizatoriai bėgiko klubas „Maratonas“ (prezidentas Saulius Litvinavičius), Kūno kultūros ir sporto centras bei Jonavos rajono savivaldybė sporto mėgėjus pakvietė jau į dešimtąjį tokį bėgimą. 300 metrų aplink sporto areną pasišovė įveikti 58 vaikučiai (2008 metų gimimo ir jaunesni), tarp kurių nuotolį įveikė ir vos kelerių metų dalyviai. Jonavos maratonininkė Vilija Damašickienė šįkart nebėgo ilgų nuotolių, o lydėjo pirmą kartą bėgime dalyvavusią savo trimetę anūkę Danielę Zukulovaitę. Po finišo pralaimėjusiųjų nebuvo ir visi gavo bėgimo atminimo medalius su pirmuoju numeriu bei saldainių. 2001/2004 (M17, V17) ir 2005/2007 (M13, V13) metų gimimo vaikinai bei merginos turėjo įveikti 2,5 km nuotolį. Jie pirmieji įveikė nuotolį su naujai besirodančiu kraštovaizdžiu. Nuo sporto arenos jaunieji bėgikai pasuko link Joninių slėnio, taku kilo į Rimkų kalną ir leidosi Žemaitės gatvės pėsčiųjų taku bei pasuko atgal link stadiono palei ligonę ir finišą siekė Žeimių gatvės pėsčiųjų taku, kur visų finišuojančiųjų jau laukė vėl prie sporto arenos. Jauniausioje M13 merginų grupėje šeimininkų garbę apgynė antrąją vietą užėmusi Jonavos krašto atstovė Austėja Survilaitė iš Barborlaukio (12:38.0). Šios grupės nugalėtoja tapo Elektrėnų sporto centro atstovė Regvita Gackaitė (11:04.2), o trečia buvo Kamilė Sudnikovičiūtė iš Trakų KKSC (13:04.5). Tuo tarpu tarp jaunuolių šiame nuotolyje nepralenkiamas buvo vilnietis Augustas Jonušas ir „Sostinės Olimpas“ klubo (10:30.6), antrąją vietą iškovojo Elektrėnų sporto centro atstovas Deividas Malakauskas (11:25.1), o trečioji vieta atiteko dar viena elektrėniškiui Gintarui Montvilai (11:34.4). Jonavos bėgikai galėjo pasidžiaugti ir dar vienu priziniu rezultatu, kurį iškovojo kūno kultūros ir sporto centro lengvaatletė Miglė Malinauskaitė. Ši sportininkė M17 amžiaus grupėje 2,5 km nuotolį įveikė per 10:56.9 ir iškovojusi antrąją vietą vos trejomis sekundėmis aplenkė trečioje vietoje buvusią Kaišiadorių mėgėjų klubo „Kaišiadorys BĖGA“ narę Kamilę Dambrauskaitę (10:59.8). Grupės nugalėtoja aiškia persvara tapo šio bėgikės komandos draugė Dagnė Kinderevičiūtė (10:34.5). Vaikinų tarpe (V17) vyko tikra intriga ir pirmas dvi vietas skyrė tik dešimtosios sekundės dalys. Finišo liniją visgi pirmasis kirto elektrėniškis Artūras Golovač, nuotolį įveikęs per 9:45.1 ir 0,8 sek. aplenkęs Jonavos kūno kultūros ir sporto centro auklėtinį Gustą Lamokovskij (9:45.9). Trečiąją vietą tarp jaunuolių užėmė ir taurę į viršų kėlė dar vienas jonavietis, VšĮ „Bėgimo klubas“ sportininkas Marius Pšitulskis (10:47.1). Šio ilgiausio 10 km nuotolio bėgime varžėsi 66 sporto mėgėjai, kurie rezultatus įsirašė į tris amžiaus grupes. Bėgikai turėjo įveikti keturis ratus. Varžybų šeimininkai laukė ir tikėjosi jonaviečio Aivaro Čekanavičiaus (35:30.0) pergalės. Šis bėgikas kurį laiką kartu bėgo su Nemenčinės sporto klubo atstovu Tomu Jateiko (34:52.2), bet šis sportininkas vėliau atitolo ir užtikrintai laimėjo šį bėgimą, tapdamas absoliučiu nugalėtoju. Tokiu būdu, BK „Maratonas“ atstovas A. Čekanavičius tapo nugalėtoju savo VE (1984-2000 metų gimimo) amžiaus grupėje. Taip Kauno BMK bėgikas Nerijus Mikučionis kilstelėjo į antrąją poziciją (37:25.1), o bendroje įskaitoje ketvirtas buvęs dar vienas jonavietis, BK „Maratonas“ klubo atstovas Justinas Čekanauskas (37:56.4) užėmė trečiąją vietą. Absoliučia nugalėtoja ir specialia taure tarp moterų apdovanota vilnietė, SK „Šaltinis“ narė Aušra Garunkšnytė (43:08.0). ME grupėje kitos bėgikės pasislinko viena vieta aukštyn ir šios amžiaus grupės nugalėtoja pripažinta jonavietė, kariūnė, ABC skyriaus žvalgė Vilmantė Stašauskaitė (44:35.4) iš Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono štabo baterijos.  Kitas dvi prizines vietas užėmė bėgikės iš Marijampolės, atstovaudamos VšĮ „Bėgimo klubą“. Antrosios vietos taure galėjo pasidžiaugti Daiva Bielevičiūtė (46:17.4), o ant trečiosios prizininkų pakylos laiptelio lipo Jolita Višinskienė (51:05.4). M35 ir V35 amžiaus grupėse (1970-1983 metų gimimo) dominavo svečiai, bet puikiai tarp abiejų grupių (tarp vyrų jonaviečių prizininkų nebuvo) pasirodė Jonavos bėgikė, VšĮ „Bėgimo klubas“ atstovė Eglė Galimovienė, kuri 10 km nuotolį įveikė per 45:30.2 ir tapo greičiausia tarp šio amžiaus moterų. Nemaža persvara ji aplenkė antrąją vietą užėmusią kaunietę, VšĮ „Bėgimo klubas“ atstovę Liną Buinauskienę (48:18.9). Trečia vieta atiteko mažeikiškei, klubo „Penki kalnai“ atstovei Ernestai Saracinskienei (52:11.3). Vyrų gretose sau lygių neturėjo kaunietis Linas Selianikas (37:05.6) iš „Origami“ klubo, aplenkę antrąją vietą užėmusį Kauno maratono klubo sportininką Gintarą Drebulį (38:23.2) bei ant trečiosios vietos laiptelio lipusį Vidą Totilą (39:39.2) iš Kauno BMK. Pačioje vyriausiųjų 1969 metų gimimo ir vyresnių grupėse (M50 ir V50) šįkart nebuvo moterų. Visgi, dešimt vyrų išsidalino prizus savo grupėje. Ketus ratus per 41:30.7 įveikė kaunietis Tomas Kurklietis (klubas „Perkūnas“) ir tapo nugalėtoju. Antrosios vietos apdovanojimą gavo Pasvalio „Vėtra“ klubo atstovas Gytis Aukštikalnis (43:11.4), o tik keliomis sekundėmis nuo jo atsiliko ir trečias buvo jonavietis, VšĮ „Bėgimo klubas“ atstovas Darius Biržietis (43:18.0). Visi rezultatai www.lbma.lt.

(parengta iš JonavosNaujienos.lzinios.lt)