6 valandų bėgimas

Kovo 23 d. Jonavoje įvyko 6 h ultra bėgimas, kurį suorganizavo VšĮ "Bėgimo kelionės"

Pernai pirmajame bėgime dalyviams labai stipriai viską gadino prastas žiemiškas oras. Na o šių metų varžybose bėgikams oras buvo kaip pagal užsakymą: ir saulė švietė, ir jau nebuvo sniego, nors nežymus vėjelis glostė sportininkų skruostus.Šiemet ištvermės bėgimu užsikrėtė kur kas daugiau sportininkų. Bėgimo entuziastai šiose varžybose galėjo ne tik bėgti asmeniškai, bet ir sudalyvauti komandinėje estafetės rungtyje. Tad viso varžėsi jau net 77 dalyviai, o asmeniškai visas šešias valandas pasišovė bėgti 47 entuziastai. Aišku, ne visi įstengė bėgti visas šešias valandas, tačiau ir perpus mažiau laiko bėgę sporto mėgėjai pademonstravo tikrą ištvermę.Į tokias varžybas visus pakvietė neseniai susikūrusi VšĮ „Bėgimo kelionės“. Viešosios įstaigos steigėjai yra labai gerai žinomi ne tik mūsų krašte, bet ir Lietuvoje ar net užsienyje bėgimo entuziastai Gintarė ir Saulius Litvinavičiai. Pasaulyje vyksta įvairiausių bėgimų. Patys ištvermingiausi bėga visą parą, kiti – pusę paros. Jonavoje vyko pačios trumpiausio laiko bėgimas – šešių valandų bėgimas. Pernai suvažiavo ir nemažas skaičius užsienio šalių atstovų. Visgi, ir šiemet bėgimą galima įvardinti tarptautiniu. Ir nors bėgo keli sportininkai iš Latvijos, tačiau vieną šios šalies atletė tapo prizininke. Praktiškai vos ne visi dalyviai „pasimatavo ultra marškinėlius“, nes įveikė daugiau nei maratono nuotolį. Aišku, ne visi įstengė bėgti visas šešias valandas. Buvo ir stabtelėjusių, bet skaičiai – įspūdingi. Po lygiai šešių valandų bėgimo, organizatoriai suskaičiavo bėgikų ir tuos metrus, kurių nefiksavo „čipai“. Tiek vyrai, tiek ir moterys rungtyniavo keturiose amžiaus grupėse. Kai kuriose amžiaus grupėse, ypač vyresnėse, nebuvo konkurentų, todėl iš karto žinojo, jog taps prizininkais.Bėgikai dieną praleido palei Neries upę, kai savo kilometrus skaičiavo Panerių gatvėje ir šalia esančiame dviračių take. Džiugu buvo, kad ultra bėgime dalyvavo nemažai jonaviečių, tačiau maloniai nustebino, kad mūsų krašto bėgikas tapo šių varžybų nugalėtoju. Įspūdingai varžybose sudalyvavo Jonavos bėgimo klubo „Maratonas“ narys Justinas Čekanauskas, kuris jau užsigrūdinęs įvairaus lygio ir įvairių nuotolių varžybose. Šis atletas įveikė 52 ratus, kurių kiekvieną sudarė po 1460 metrų. Viso sportininkas įveikė 76 kilometrus bei 761 metrą ir užtikrintai laimėjo ne tik savo amžiaus grupėje (1985-2001 metų gimimo amžiaus grupė), bet ir apskritai, tapo pajėgiausiu šių metų bėgime. Antras šioje grupėje buvo bėgimo klubo atstovas Simas Stasiukaitis iš Karmėlavos, įveikęs 47 ratus (70.038 km), o trečios vietos apdovanojimą gavo panevėžietis Gediminas Gylys (43 ratai – 63.691 km).Bendroje įskaitoje antros vietos rezultatą pateikė Virgilijus Maštaitis iš Akademijos, kuris įveikė 50 ratų (74.452 km) ir V35 amžiaus grupėje (1970-1984 m.) tapo nugalėtoju. Antrą vietą iškovojo vilnietis Edvardas Junda („Sky10“), kurio sąskaitoje 47 ratai (69.589 km), o trečias buvo Panevėžio „Vetros“ klubo atstovas Vadimas Makušinas, nubėgęs 66.144 km (45 ratai).Šešių valandų bėgime tarp pirmojo dvidešimtuko buvo tik vienas moteris, tačiau metusi rimtą iššūkį vyrams. Ir tai nebuvo nieko keisto, nes aukštą penktąją vietą bendroje įskaitoje užėmė garsi Lietuvos ultramaratonininkė, bekelės bėgikė iš Vilniaus Viktorija Tomaševičienė („Laukinis trail“). Dar pernai ši bėgikė ne tik pagerino paros bėgimo šalies rekordą, bet ir laimėjo varžybas Barselonoje, įsirašydama šeštą rezultatą pasaulyje.1970-1984 metų gimimo amžiaus grupėje V. Tomaševičienė (46 ratai – 68.506 km) buvo nepralenkiama. Antrąją vietą užėmusi kaunietė Indrė Bružikienė atsiliko septyniais ratais (39 ratai – 57.752 km). Trečiąją vietą grupėje iškovojo viešnia iš Latvijos Ilze Rosicka (39 ratai – 57.604 km).1985-2001 metų gimimo moterų grupės bėgikės į aukštas vietas bendroje įskaitoje nepretendavo, tačiau prizines vietas pasidalino savo kategorijoje. Įdomiausia, kad visas trys vietas užėmė Jonavos bėgimo klubo „Maratonas“ atstovės. 50.278 km įveikė (34 ratai) ir pajėgiausia šioje grupėje tapo Vilmantė Stašauskaitė, antrąją vietą užėmė Deimantė Vanagaitė (31 ratas – 46.282 km), o trečia buvo Juliana Romoslavskaja (31 ratas – 46.109 km).Vyresnių moterų varžybose nedalyvavo. Tuo tarpu vyrų 1960-1969 (V50) metų gimimo grupėje tarpusavyje varžėsi du bėgimo mėgėjai. Pirmas buvo 63 kilometrus (43 ratai) įveikęs Marijus Pakštas iš Kauno, bendroje įskaitoje užėmęs dešimtąją vietą. Antrą vietą užėmė vilnietis Gintaras Gedvilas (40 ratų – 58.541 km).Tuo tarpu pačių vyriausių 1959 metų gimimo ir vyresnių grupėje varžėsi vienintelis Vilniaus klubo „Šviesos kariai“ atstovas Algimantas Kartočius (23 ratai – 33.975 km). Bėgimo entuziastai savo jėgas galėjo išmėginti ir estafetės rungtyje, kai komandą sudarė trys bėgikai. Vienu metu trasoje galėjo būti tik vienas komandos narys. Todėl pajutęs nuovargį, estafetės lazdelę finišo zonoje perduodavo kitam komandos nariui. Tokiu būdu buvo susumuoti kiekvieno bėgiko rezultatai. Vienvaldžiu lyderiu komandinėse varžybose tapo Paberžės RCN bėgimo entuziastai. Komandos nariai (Vytautas Gražys, Tomas Jateiko, Ernestas Lelis) viso įveikė 67 ratus, kurie sudarė 97.820 kilometro. Antroje vietoje liko Panevėžio „Lukas“ (Tadas Baranauskas, Edvin Demenkov, Remigijus Zalumskis), nuo lyderių atsilikę net septyniais ratais (60 ratų – 87.600 km). Trečioji vietas atiteko Bėgimo klubui 1. Šią Vilniaus komandą atstovavo Andrius Jagminas, Vadim Andronik, Gintaras Meištininkas. Bėgikai įveikė 84.680 km nuotolį (58 ratai). Estafetės varžybose dalyvavo ir dvi Jonavos komandos. Tarp dešimties komandų, penktąją poziciją užėmė „Tritonas“ (Arvydas Čiužas, Deividas Klovas, Povilas Beišys), kurie sudėjus nubėgo 71.540 km (49 ratai).Varžybų organizatoriai už pagalbą ir rėmimą dėkingi rajono merui Eugenijui Sabučiui, Jonavos policijos komisariato pareigūnams už pagalbą ir didelę kantrybę renginio metu, kūno kultūros ir sporto centrui, UAB „Jonavos paslaugos“, „Žaliajai Krautuvėlei“. Pasak organizatorių, be organizacijų ir įmonių pagalbos būtų labai sunku surengti tokias varžybas. Šie siekia išpildyti savo sumanymus ir parodyti jonaviečiams, kad yra įvairių rūšių bėgimų. Toks ultra bėgimas, kai įveikiama daugiau nei maratono (42.195 km) nuotolį, vyksta tik Jonavoje. Būtent šiame bėgime net trys jonavietės, bėgimo entuziastės, tapo „ultromis“, įveikdamos ilgesnį nuotolį nei maratonas.

paruošta pagal krašto laikraštį "Jonavos Naujienos"