Tradiciniame bėgime – per pusantro tūkstančio dalyvių

Autorius: Gytis Ramanauskas, jonavoszinios.lt 

10599664_545044358990585_7011312752075950866_n.jpgJonavoje kovo 11-ąją jau dvidešimt septintąjį kartą vyko bėgikų šventė. Gilias tradicijas turintis bėgimas „Obeliskas A.Kulviečiui – Jonava“, sukviečia daugybę bėgimo entuziastų iš visos Lietuvos, kad ne tik paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, bet ir pabūti bendraminčių draugijoje bei save išmėginti šiame bėgime. Jau trejus metus iš eilės sporto mėgėjai gali dalyvauti vienintelėje Lietuvoje sertifikuotoje trasoje, kurios ilgis 15 km.
Pastaruoju metu Jonava tampa bėgikų traukos centruVisgi, pasinaudoję gera proga pasitreniruoti ir patikrinti savo sportinę formą, atvyksta ne tik pavieniai dalyviai, bet ir su šeimomis, kurios nenuobodžiauja ir įveikia 3,4 ar 2 km nuotolius. Tradiciškai, šis bėgimas buvo Lietuvos bėgimo taurės II etapo varžybos bei įskaitinis šių metų Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos (LBMA) renginys.

Šių varžybų organizatoriai – Jonavos Kūno kultūros ir sporto centras, kartu su Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacija (LBMA), bėgimo klubu „Šviesos kariai“ bei asociacija „Gėrnešys“ pakvietė sudalyvauti ne tik tradiciniuose nuotoliuose, bet save galėjo išmėginti neįgalieji vežimėliuose, o kolektyvai ir pavieniai dalyviai, kurių buvo virš tūkstančio, įveikė 2 km distancija vadinamajame „Liaudies bėgime“.

Tuo tarpu kiti sporto mėgėjai (456 finišavę) pasiryžo įveikti 3,4 km (133 dalyviai) bei 15 km (323 dalyviai) nuotolius. Tarp jų varžėsi ir tądien turiningai taip laisvalaikį nusiteikę praleisti apie šimtas jonaviečių, kurie atstovavo ir taškus rinko kitų rajonų klubams.

Pirmieji į startą arčiau bibliotekos stojo mergaičių ir berniukų (2003 metų gimimo ir jaunesni) bei jaunučių (2001-2002 metų gimimo) grupių dalyviai, bei šiek tiek vyresnių grupėje (M15 ir V15). Čia ant prizininkų pakylos pavyko užlipti vienai Jonavos atstovei. Jaunučių merginų tarpe tarp didžiųjų miestų atstovių įsiterpė trečiąją vietą užėmusi jonavietė, sporto centro lengvaatletė Miglė Malinauskaitė (14:02).

Du Jonavos bėgikai žiūrovus nudžiugino vyresnių grupėse. 1999-2000 metų gimimo grupėse (M17 ir V17) varžėsi ne tik jaunės ir jauniai, bet save išmėgino įvairaus amžiaus sporto mėgėjai „Liaudies bėgime“.

Tarp jaunių merginų nepralenkiama buvo Karolina Savko (14:09) iš Paberžės, nepalikusi šansų antroje vietoje likusiai Pasvalio bėgimo mėgėjų klubo atstovei Ramunei Parimskytei (14:21). Trečioji prizinė vieta atiteko ir ant pakylos lipo jonavietė, kūno kultūros ir sporto centro auklėtinė (trenerė Vidutė Lebeckienė) ir BK „Maratonas“ narė Vita Akelaitytė (15:18).

Dar didesnių laimėjimų pasiekė vaikinų grupėje nugalėtojų tapęs dar vienas Jonavos KKSC auklėtinis ir „Maratono“ klubo atstovas Arnas Čekanavičius (11:24), įstengęs paskutinėmis akimirkomis aplenkti Šiaulių rajono sporto klubo „Lukas“ bėgiką Armandą Balčių (11:26) bei Algį Dapolską iš sostinės (11:38). Bendroje 3,4 km nuotolio įskaitoje A.Čekanavičius buvo penktas.

Prieš pat vidurdienį į savo pozicijas stojo arba kitais sakant, suvažiavo, dešimt neįgaliųjų vežimėliuose, kurie kasmet siekia ne tik palenktyniauti su varžovais, bet įrodyti sau, kad ir tokiu būdu galima gan greitai įveikti nuotolį.

Vienai šių varžybų dalyvei tikrai nebuvo kur labai skubėti, nes pasirodo, moterų grupėje pati su savimi varžėsi jonavietė Edita Vaitekauskaitė, kuriai konkurenciją suteikė nebent devyni dalyvavę vyrai, kurie turėjo įveikti dvigubai ilgesnį nuotolį (2 km).

Sporto centro salėje apdovanojimus vyrų grupėje atsiėmė užtikrintai nuotolį įveikę kauniečiai. Dvi pirmąsias prizines vietas užėmė laikinosios sostinės atstovai Jurij Savickij ir Mindaugas Baltuška. Trečią vietą iškovojo Jonavos atstovas Artūras Ručinskas.

Tradiciniame bėgime skirtingose nuotoliuose dalyvavo ir labai skirtingų metų bėgikai, kurie buvo paminėti bei apdovanoti atminimo dovanėlėmis. Pasirodo 3,4 km distancijoje jauniausi buvo du jonaviečiai. Dovanėlė buvo įteikta dešimtmetei Gretai Malinauskaitei bei vos šešerių Deimantui Bogomolnikovui.

Tokio amžiaus dalyvių ilgiausiame 15 km nuotolyje nebuvo, tačiau jauniausiu bėgiku vėl tapo Jonavos atstovas. Juo tapo 13 metų Ovidijus Cibulskas, o tarp merginų – septyniolikmetė Patricija Mingėlaitė iš Panevėžio. Nominuoti buvo ir vyriausi bėgikai: šiaulietė Nijolė Kriščiūnienė bei sostinės atstovas Stasys Čirba.
Kaip ir kiekvienais metais, Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacija (LBMA) skelbia įskaitinius bėgimus, po kurių apdovanojami greičiausi metų klubai. Šiai metais, būtent pirmuoju įskaitiniu bėgimu iš dvylikos buvo sporto renginys Jonavoje. Po pirmojo turo į priekį vėl išsiveržė Kauno maratono klubas, už jo seka šio pirmojo bėgimo šeimininkai Jonavos BK „Maratonas“ bei Vilniaus bėgimo klubas „Na, pagauk“.

Jau trečius metus bėgimas „Obeliskas A.Kulviečiui – Jonava“ yra sertifikuotas ir sportininkai turi įveikti 15 km nuotolį. Būtent jau trečią kartą fiksuojami ir geriausi šios trasos rezultatai, kurie šiemet pagerinti nebuvo. Prieš porą metų pirmą kartą bėgikai turėjo įveikti ilgesnę – 15 km – distanciją (prieš tai buvo įveikiamas 12,5 km nuotolis). Jos rekordai priklauso 2015-aisiais greičiausiai bėgusiam stajeriui iš Vilniaus Dariui Sadeckui (46:43 min.). Moterų grupės rekordas priklauso žinomai šalies stajerei Rasai Drazdauskaitei iš Šiaulių, kuri 2014-asiais 15 km įveikė per 51 min. 33 sek.

Šiemet vyrų grupėje iki rekordo trūko labai nedaug. Vos 13 sek. iki geriausio laiko pritrūko Vilniaus sporto klubo „Vilniau baltai“ atstovui, dvidešimt trejų Valdui Dopolskui (46:56), tačiau jau nuo pirmųjų metrų po starto niekam neleido abejoti jo pajėgumu. Toldamas sportininkas siekė įrodyti, kad jis šiuo metu yra geros sportinės formos ir nusiteikęs šturmuoti šių metų olimpines žaidynes Rio de Žaneire (Brazilija) maratono distancijoje. Vaikystėje mėgęs futbolą, V.Dopolskas jau 12 metų tapo bėgimo virtuozu. Pirmasis treneris Vytautas Gražys dėjęs pamatus šios sporto šakos pagrindams, o Dabar Romas Sausaitis ruošia olimpiadai.

Jau septintus metus Jonavos bėgime dalyvaujantis vilnietis šiemet pasiekė viršūnę. Tapdamas aiškiu lyderiu, V.Dopolskas net 42 sek. aplenkė antrąją vietą iškovojusį raseiniškį, klubo „Pilėnai“ bėgiką Mindaugą Viršilą (47:38). Trečias buvo vilnietis Ignas Bracevičius (47:59). Šie bėgikai šias prizines vietas užėmė ne tik savo VE (1982-1995 metų gimimo) grupėje, bet ir absoliučioje įskaitoje. Absoliučioje įskaitoje į jau tradicinį prizininkų šešetą pateko ketvirtą vietą užėmęs Vilius Aleliūnas (49:15) iš Panevėžio SK „IGTISA-Compressport Lithuania“, tik penktas buvęs Šiaulių „COSMA“ bėgikas Justinas Beržanskis (50:04) bei Vilniaus „Neko Runners“ klubo sportininkas Dominykas Pacauskas (51:12).

Bendroje ME (1982-1995 metų gimimo) grupėje pastaruoju metu panašiuose bėgimuose Lietuvoje ėmė dominuoti sesutės iš Jonavos Milda ir Monika Vilčinskaitės. Jonavoje varžėsi tik Milda (53:30) ir beveik puse minutės aplenkusi šalies daugkartinę lengvosios atletikos čempionę vilnietę Vaidą Žūsinaitę (54:03), tapo nugalėtoja. Trečiąją vietą iškovojo Kamilė Vaidžiulytė (58:00) iš Šiaulių BK „Stadija“. Į geriausiųjų šešetą dar pateko Vytautė Pabiržytė (58:17) iš Kauno maratono klubo, Šiaulių SC „COSMO“ atstovė Evelina Miltenė (58:57) bei sostinės bėgikė Loreta Bliujienė (59:13).

Ilgiausiame 15 km nuotolyje varžėsi nemažas skaičius jonaviečių ar kitų rajono atstovų, kurie atstovavo Jonavos klubams.

V20 (1996 metų gimimo ir jaunesni) grupėje trečiąją vietą užėmė kaišiadoriškis Eligijus Leikauskas (01.13:28), atstovaujantis Jonavos bėgimo klubui „Maratonas“. Šioje grupėje tarp prizininkų buvo nemažas laiko skirtumas. Antrąją vietą užėmė Domantas Balčiūnas (01.08:59) iš Panevėžio (KKSC, OK „Orient“), o nugalėtoju tapo nuotolį per 57 minutes įveikęs Gytis Krivickas (Anykščiai/Vilnius).

Moterų tarpe (M20) nugalėjo Kamilė Vaidžiulytė (Šiaulių BK „Stadija“), nuotolį įveikusi per 58:00, antroji per 01.09:27 finišavo Patricija Mingėlaitė (Panevėžio „Atletai.lt“), o trečia buvo Monika Jovaišaitė (01.13:10) iš Anykščių.

Vyresniųjų grupėse savo rezultatais į prizinių vietų pakopas lipo net keturi jonaviečiai. 1967-1981 metų gimimo grupėse (M32 ir V35) vėl nepralenkiami buvo didžiųjų miestų atstovai. Moterų tarpe nugalėjo vilnietė Loreta Bliujienė, antroje vietoje palikusi Kauno MBK atstovę, gerai žinomą lengvaatletę Sadą Bukšnienę (01.08:20) bei Jonavos bėgimo klubo bėgikę Laurą Dapkuvienę (01.11:50).

Vyrų grupėje vyko įtempta kova tarp pirmų dviejų bėgikų, kur nugalėtoją lėmė tik trys sekundės. Pirmas finišo liniją kirto Vilniaus „Na, pagauk“ klubo iš Vilniaus sportininkas Petras Pranckūnas (51:49), o po jo sekė jonavietis Antanas Žukauskas (51:52) iš BK „Maratonas“. Trečias buvo Kauno BMK bėgikas Žydrūnas Alekna (53:46).

M50 (1966 metų gimimo ir vyresnės) ir V50 (1957-1966 metų gimimo) grupėse pergalingais rezultatais galėjo pasigirti dar du Jonavos bėgimo mėgėjai. Nenuilstanti bėgimo entuziastė Vilija Damašickienė (01.06:47) užtikrintai kopė ant pirmojo apdovanojimų pakylos laiptelio, nes beveik dešimčia minučių aplenkė antroje vietoje likusią Birutę Striūkienę 01.16:25) iš Vilniaus BK „Inžinerija“. Trečia liko Šiaulių BK „Stadija“ bėgimo entuziastė Nijolė Kriščiūnienė (01.26:00).

Į vyrų prizininkų viduriuką įsiterpė jonavietis Virgilijus Muralis (56:40), į priekį užleidęs Igorį Černikovą (53:31) iš Vilniaus „Bijusta/Inžinerija“ bei aplenkęs trečioje pozicijoje likusį kaunietį Gintautą Gadliauską (01.00:28).

Paskutinėje V60 grupėje (1956 metų gimimo ir vyresni) visi dalyviai viršijo valandos laiką, tačiau savo amžiaus grupėje išsidalino prizus. Nugalėjo gražiškis (Vilkaviškio r.) Bronius Venclova (01.03:08), atstovaujantis Tauragės BMK. Antrąją vietą iškovojo ukmergiškis Medardas Džiovenis (01.04:08), o trečias buvo Pasvalio BMK „Vėtra“ atstovas Zenonas Balčiauskas (01.07:08).

Tradiciškai šio bėgimo metu organizuojamas ir darniausio bei vieningiausio kolektyvo konkursas. Šiemet jis buvo įvardintas skambiu pavadinimu: „Mes švenčiame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną kartu, prisijunk ir tu“.

Šiemet atskiru startu 2 km nuotolį įveikė per tūkstantis dalyvių. Dalyviai save parodė ne tik masiškume, bet ir pateikdami įvaizdį vienodais marškinėliais ar bėgant su daina.

Komentarai

Rašyti komentarą