Jonavos bėgikai – Lietuvos maratono čempionato prizininkai!

Autorius: Aivaras Čekanavičius ir Giedrius Povilavičius

2016-ųjų birželio 12-ios ankstyvą rytą startavo didžiausias vasaros bėgimas – Kauno maratonas! Tradiciniame, jau 4-jame Kauno maratone, bėgikai lenktyniavo penkiose distancijose: 1,5 km, 5 km, 10 km, pusmaratonio ir žinoma - maratono, kuriame šiais metais buvo varžomasi ir dėl Lietuvos maratono čempiono vardo. O kovoti tikrai buvo dėl ko – turbūt daugeliui teko matyti naujasias, išskirtinio dizaino, pereinamasias Lietuvos maratono čempionams laikinai atitekusias taures. Beabejo pasivaržyti dėl aukščiausių pozicijų į Kauną išvyko ir Jonavos BK Maratonas kolektyvas. Iš viso į Kauno Rotušės aikštėje vykusią bėgimo šventę sugūžėjo per 3000 dalyvių.

Ištvermingiausieji jonaviečiai išsirikiavo prie maratono starto linijos, kurių tarpe: Vilija, Antanas, Edvardas, Saulius, Kęstutis, Tadas S., Marius ir Sigitas. Klubo lyderis Antanas Žukauskas finišo liniją kirto septintas (2:40:55) į priekį praleidęs keturis svečius iš užsienio ir tik du lietuvius – Aurimą Skinulį (2:29:42) ir Ruslaną Seitkalijevą (2:32:58), tai A. Žukauskui garantavo trečiają vieta Lietuvos maratono čempionate! Vilija Damašickienė (3:30:23) Lietuvos maratono čempionate pasiekė sidabrinį finišą! Greičiau už Viliją finišavo tik Loreta Bliujienė (3:04:31), trečioji vieta atiteko Sadai Bukšnienei (3:36:10).

Dvigubai trumpesnę, pusmaratonio, trasą pasirinkę jonaviečiai taip pat maloniai stebino. Virgilijus Muralis (1:22:03) pusmaratonį įveikė kaip niekad greitai ir pasiekė asmeninį geriausią rezultatą, kuris jam atnešė 13-tą vietą bendroje įskaitoje. Pusmaratonį be didelio vargo įveikė Giedrius Povilavičius (1:41:23), Vytautas Gadliauskas (1:42:25), Osvaldas Žurauskas (1:45:19), Sonata Galvydienė (1:45:46) ir Gintarė Litvinavičienė (1:51:13). Šios varžybos kiek nemaloniai susiklostė Daliui Cibulskui, tikimės, kad rudenį vyksiančiose varžybose Dalius jau bus pasiekęs sportinės formos piką.

10 – tokį apvalų skaičių kilometrų, kiek įmanomą greičiau, pasirinko įveikti Aivaras Čekanavičius (38:49), Virgilijus Muralis (39:07) ir Gedas Jakubavičius (48:54).

Vienoje trumpiausiųjų ir tuo pačiu greičiausiųjų distancijų - 5 km, savo asmeninį rezultatą gerino Aivaras Čekanavičius (17:15), taip bendroje įskaitoje užimdamas 14-tą vietą. Jonavos KKSC auklėtinė Miglė Malinauskaitė (22:48) moterų tarpe finišavo 12-ta, o Taurius Litvinavičius trasą įveikė per 23:53.