NIDOS PUSĖ MARATONO

P9240708.JPG

Aktyviai Nidos bėgime dalyvavę klubo nariai nuskynė didžiąją varžybų greičiausio klubo taurę. Toliau rikiavosi šios komandos: 2.Kauno BMK, 3. Vilniaus "Inžinerija".


KRISTINOS LUKOŠEVIČIŪTĖS REPORTAŽAS:

Gismeteo.lt, žadėdamas savaitgalį Nidoje lietų su žaibais, vedė į neviltį. Gal bėgikams lietus ir nebaisus, bet laidantiems gerklę aistruoliams ir būriui fotografų...

Į XVII tarptautinį Nidos pusės maratono bėgimą iš Jonavos išdardėjo bene pusšimtis bėgikų su rėksminga palaikymo komanda, apsiginklavusia skėčiais, kurių taip ir neprireikė. Sveikinimo žodį taręs Neringos meras Darius Jasaitis teigė, kad oras – tikras stebuklas – tik bėgikų dėka. Tiesa, naktį į šeštadienį nulijo taip, kad paryčiais į trasą turėjo išvažiuoti UAB „Neringos komunalininkas“, kad iki starto pradžios spėtų nusiurbti balas.

Prieš startą suburti tradicinei nuotraukai visą „Maratono“ klubą (kol dar, kaip juokavome, sportininkai yra „prekinės“ išvaizdos) sekėsi sunkiai. Vieni savo vaikus ganė, kiti kažkur darė apšilimą, treti, susitikę kolegas iš kitų rajonų, paprasčiausiai užsiplepėjo. Todėl „Alio Jonavoje“ šios nuotraukos nebus. Bet Dievas „Maratoną“ myli ir dar viena proga fotografuotis, tik šįkart jau ne su sportine apranga, o „civiliais“ drabužiais, atsiras. Tačiau kol kas to nežinome.

Finišuoja bėgę 1, 2, 3; 5,4 km „Maratono“ mažieji sūnūs, dukros ar jų mamos. Vėliau į startą stoja tie, kurie įveiks 21,098 km, dar vėliau – pasirinkę 10 km distanciją.

Oras nuostabus, tiesa, po pietų, kai visi jau bus sulindę į kavines papietauti, gražiai nulis ir tuo šlapias ruduo baigsis: trumparankoviai marškinėliai, šortai, pamary – pievelėje – ką tik nužydėjusios pienės...

O dabar startuoja pusės maratono bėgikai. Mūsiškių – trylika. Pirmasis iš jų finišuoja Antanas Žukauskas. Jis ir kops ant scenos atsiimti apdovanojimo –greičiausiųjų šešetuke – 6-a vieta. Savo amžiaus grupėse nugalėtojais ir prizininkais taps Vilija Damašickienė (1 v.), Virgilijus Muralis (2 v.), Gintarė Litvinavičienė (3 v.). Tiesa, vėliau organizatoriai atsiprašys, kad „stringa technika“ ir rezultatai gali būti koreguojami, tačiau čia surašiau tai, ką pati mačiau ir girdėjau apdovanojimų ceremonijos metu.

Na, o kulminacija tapo tai, kad greičiausiu Lietuvos klubu, bėgant 21,098 km, tapo jonaviečių „Maratonas“. Auksu spindinčios taurės atsiimti ant scenos kilo klubo prezidentas Bronius Kazėnas kartu su „Maratono“ bėgikais.

Jau daugiau kaip dešimtmetį į Nidą važiuoju su Jonavos klubu. Mano akyse užaugo ir jau savo trasas įveikia mažieji Tautvydas, Aidas, Gabrielė, kt.; kaip ant mielių stiebiasi Vilijos anūkė Danielė. Po metų kitų turbūt ir ji bėgs savo pirmąjį kilometrą... „Maratono“ klubas pamažu tampa šeimų-bėgikų klubu: Litvinavičių, Lapienių, Survilų, Žukauskų, Ciukšų šeimos bėga dviese, trise ar visi keturi...

...Jau pusiaukelėje į Jonavą išbyrame iš autobusų tam, kad surengtume „fotosesiją“: su iškovota taure pozuoja visi tie, kurie bėgo Nidoje. Tikras smagumėlis!Komentarai

Rašyti komentarą