Nocna Sciema - 2016 bėgimas (Koszalinie)

11223500_1193794477357497_4693122901766646968_n.jpg

Prabėgusi savaitgalį Lenkijoje vyko naktinis bėgimas, išsamiau apie tai pasidalino Gintarė:

,,Taigi. Nocna sciema 2016 – maratonas naktyje.

Dar po 2013 m. kelionės į naktinį maratoną kirbėjo mintis pakartoti. Stengiamės į tuos pačius maratonus nevažiuoti, bet šis renginys vis traukė prisiminti ir pakartoti. Nusprendėme tai pakartoti būtent dabar! Vieniem važiuoti tokį tolimą kelią nelabai įdomų bei saugu, todėl rinkome bendraminčius bėgikus. Išvažiavome susirinkę iš visų Lietuvos kampelių: Palangos, Kretingos, Visagino, Utenos, Šiaulių, Kauno ir Jonavos. Kelionėje praleidome daugiau nei trylika valandų. Atvykome jau gerokai vakarėjant, pasiėmėm startinius paketus, įsikūrėme sporto salėje, pasimėgavom ,,pasta party". Keletas iš mūsų išėjo apžiūrėti naktinio miesto, keletas liko pamiegoti prieš bėgimą.
Atvykę radome jau šiek tiek pasikeitusį ir patobulėjusį, bet kaip visada dėmesingą ir pagarbų bėgikams renginį. Spėjome eilinį kartą įsitikinti organizatorių rūpestingumu bėgikams, nes gauname VIP leidimą mūsų autobusiuko parkavimuisi visai prie pat “biuro zavodov”.
Nosna Sciema (http://nocnasciema.com/) – naktinis maratonas ir pusmaratonis. Tai tikras naktinis, nes staratas 2 val. nakties. Tą naktį laikrodžio rodykles sukame atgal viena valanda, todėl teoriškai visi atbėga "kosminiu" greičiu. Rekordai garantuoti! O jei rimtai trasa driekiasi Koszalin miesto gatvėmis, puikiai sužymėta, yra keletas kalniukų, tai rekordų gal ir nebus, bet šypsenos garantuotos. Šį kartą startas tikrai sužavi, nes likus kelioms minutėms iki startinio šūvio pasipila fejerverkai, kuriuos lydi muzika. Geros nuotaikos užtaisas garantuotas visam bėgimui. Šį kartą pakeista trasa yra tikrai geras sprendimas – mažiau “apendiksų”, išvedama į upės Promenadą, žodžiu pagražėjo, patobulėjo. Teliko maratonui 6 ratai iš 8, o pusmaratoniui – 3 iš 4. Maratono naktis buvo tiesiog tobula savo oru – 8 laipsniai šilumos, išskyrus bėgimą prieš vėją ir ilgoką nedidelio sukilimo įkalnę kiekvieno rato 4-5 kilometre. Trasoje susitinkame su saviškiais, susimojuojame. Bendra lietuvių komanda jau galima sakyti tradiciškai suburiama vienu pavadinimu ,,LT United” – išnyksta atskirų bėgimo klubų sienos ir visi bėgame po viena Lietuvos vėliava. Vieninga LT United komanda mišrių komandų kategorijoje užėmė trečiąją vietą. Labai maloniai nuteikė vyriausiojo maratono dalyvio – mūsų bėgimo legendos Piotr Silkino – pagerbimas ilgais plojimais ir net ovacijomis. Jaunosios bėgikės sesės dvynės Jolita ir Jolanta Sadelskytės savo amžiaus grupėje pasidalino 2-3 vietas, Dalia Lukoševičienė iš Šiaulių pusmaratonio rungtyje iškovojo 2-ą vietą amž. gr. Apdovanojimų pabaigoje organizatoriai moteris maratonininkes apdovanojo kosmetikos rinkiniais ir pakvietė visas moteris bėgikes bendrai nuotraukai.

Ir pabaigai. Žmonės, bėkite maratoną, nes mes pusmaratonininkai buvom “vos gyvi” po bėgimo, o būtumėt matę maratonininkų veidus – jie švytėjo iš laimės po maratoninė euforija.

P.s. Silkino žodžiai pasakyti po maratono, rytą, dalijantis rezultatais: “išbėgai maratoną iš keturių valandų – gali jaustis didvyriu” - tad bėkime, mėgaukimės ir nespauskime savęs į rezultatų rėmus. Viskas ateis pamažu, neskubant, be traumų ir su džiaugsmu."


Klubiečių rezultatai: 
Bus papildyti truputi vėliau.. 

Komentarai

Kur važiuosim sekančiais metais pavasarį?

Rašyti komentarą