JONAVOS NAUJAMETINIS BĖGIMAS

Jau ne vienerius metus bėgimo mėgėjai vis renkasi į jau tradiciniu tapusį „Naujametį bėgimą“. Anksčiau tokia idėja užgimė bėgimo klubo „Maratonas“ nariams, kurie ir rinkdavosi savotiškai pasitikti naujuosius metus ir pasveikinti vienas kitą.

Į aštuntąjį bėgimą susirinko šiek tiek daugiau nei trys dešimtis sporto mėgėjų ne tik iš Jonavos, bet buvo svečių iš Kauno, Garliavos, Karmėlavos, Šiaulių, Kaišiadorių, Panevėžio, Vilkaviškio, Vilniaus.
Kai kurie dalyviai nusprendė išmėginti save perpus trumpesniame nuotolyje ar įveikti tik keletą kilometrų. Kiti užsibrėžė tikslą nubėgti visus 20 km. Sausio 1-osios vidurdienį bėgikai rinkosi prie Žemaitės ir P. Vaičiūno gatvių sankryžos ir nuo čia jų trasa driekėsi per Čičinų bei Kurmagalos kaimus, o finišavo Kauno gatvėje prie valymo įrengimų.
Oro nepasirinksi. Pernai buvo darganota, bet šių metų bėgime, entuziastams teko patirti vėjo galingus šuorus. Bėgikus prausė ir gan stiprus lietus. Visgi, visi finišavusieji galėjo pasivaišinti karšta arbata, o rezultatus skelbė ir apdovanojimus teikė Jonavos bėgimo entuziastai, sporto klubo „Einius“ prezidentė Gražina Goštautaitė bei Giedrius Povilavičius.
Finišą pasiekė ir savo rezultatus sužinojo 28 bėgikai. Šis renginys buvo išskirtinis ne tik savo bėgikais iš svečių šalių, bet rezultatais. Bėgimo eigoje aiškia persvara nuo visų kitų atsiplėšė trys sporto mėgėjai. Kurį laiką jie bėgo vienas šalia kito, o artėjant link finišo, visi trys susigretino ir nuotolį baigė netgi susikibę rankomis. Panevėžio „Lukas“ klubo bėgikai Remigijus Zalumskis ir Tadas Baranauskas bei Jonavos „Maratono“ bėgimo klubo atstovas Justinas Čekanauskas užfiksavo vienodą laiką (1:18.03) ir šie trys bėgikai tapo pirmosios vietos laimėtojais.
Ši trijulė gan didele persvara aplenkė kitus dalyvius, nes ketvirtojoje vietoje finišavusį dalyvį lenkė vos ne septyneriomis minutėmis. Šis trejetas išsidalino vietas ir pagal amžių. T. Baranauskas ir J. Čekanauskas pirmąsias vietas iškovojo 1984 metų gimimo ir jaunesnių grupėje. Joje trečią vietą užėmė dar vienas jonavietis, BK „Maratonas“ narys Julius Miliukas (1:27.59).
Tuo tarpu R. Zalumskis nugalėtoju tapo ir 1979-1983 metų gimimo amžiau grupėje, aplenkę jonavietį, BK „Maratonas“ sportininką Antaną Žukauską (1:27.06) bei garliaviškį (VšĮ „Bėgimo klubas“) Mindaugą Stiklicką (1:28.45).
1972-1978 metų gimimo grupėje tarp vyrų geriausiai pasirodė svečias iš Anglijos Paul Glover (1:28.48), aplenkęs antroje vietoje likusį kaunietį, VšĮ „Bėgimo klubas“ atstovą Egidijų Laskovą (1:32.31) bei dar vieną jonavietį, BK „Maratonas“ atstovą, šio klubo prezidentą Saulių Litvinavičių (1:34.12).
1971 ir vyresnių metų gimimo grupėje savo bėgimu trasos eigoje išsiskyrė Kauno BMK bėgikas Vidas Totilas (1:25.17), už savęs palikęs antrąją vietą užėmusį kaišiadoriškį Rolandą Jakštą (1:29.47) bei dar vieną prizininką iš Jonavos Darių Biržietį (1:30.13).
Moterys apdovanojimus išsidalino dvejose grupėse. Apskritai greičiausia tarp moterų buvo vilkaviškietė Viktorija Varnagirytė, kuri 1984 metų gimimo ir jaunesnių grupėje 20 km nuotolį įveikė per 1:29.47 ir tapo nugalėtoja. Šioje grupėje antrą vietą iškovojo sostinės atstovė Rūta Šimkūnaitė iš „Volvere Run“ klubo (1:32.11), o trečia buvo Kauno BMK atstovė Aurelija Kisieliūtė (1:43.20).
Tuo tarpu 1983 metų gimimo ir vyresnių grupėje kartu su jonaviete Vilija Damašickiene (BK „Maratonas“) finišą pasiekė viešnia iš Anglijos Egidija Pope. Abi atstumą įveikė per 1:8.51 ir pasidalino antrąją vietą. Šios grupės nugalėtoja tapo dar viena jonavietė, BK „Maratonas“ klubo atstovė Laura Dapkuvienė (1:37.12).
Šiame bėgime sporto entuziastai įvertino savo jėgas ar bėgo savo malonumui, kitiems buvo pasiruošimas prieš kitus artimiausius startus kituose rajonuose. Bėgimo mėgėjų laukia gan didelį renginiai Jonavoje, kai kovo 11 d. vyks jau trisdešimtasis bėgimas „Obeliskas A. Kulviečiui – Jonava“, o kovo 23 d. pakvies šešių valandų bėgimas.