8-as VELYKINIS BĖGIMAS (maratonas)

Pastaruoju metu Jonava tampa bėgikų traukos centru, nes metų pradžioje lengvaatlečiai turi galimybių išmėginti įvairias trasas bei nuotolius ne viename renginyje.  Į aštuntąjį bėgimą antrąją Šv. Velykų dieną vėl pakvietė sporto klubas „Einius“ (vadovė Gražina Goštautaitė).

Dar pirmajame tokiame bėgime varžėsi 25 bėgimo entuziastai, tačiau kiekvienais metais šis renginys tapo vis populiaresniu. Kiekvienais paskesniais metais dalyvių skaičius vis perkopia šimtuką. Šiemet susirinko 120 entuziastų. Paskutiniaisiais metais gamta vis pokštavo žvarbiais orais. Ir tai tikrai nebuvo nieko nuostabaus, nes Šv. Velykos buvo ankstyvos. Šiemet jos – antroje balandžio pusėje, todėl ir orai daug geresni. Visgi, ne visiems susirinkusiems sporto mėgėjams įveikti nuotolį buvo lengva, nes šįkart pasitaikė ir šiltas, ir sausas oras.Šiame įvairaus amžiaus grupių bėgimuose daugumą sudarė Jonavos bėgikai, tačiau tradiciškai varžybų neaplenkė sportininkai iš Paberžės, Kauno, Vilniaus, Panevėžio, Anykščių, Šiaulių, Alytaus, Karmėlavos, Kaišiadorių, Ignalinos, Raseinių, Kėdainių.Varžybų organizatoriai šiemet bėgikų vėl nenuvylė, pasiūlę ne tik mažiems vaikučiams pusės kilometro nuotolio įveikimą, tačiau patiems ištvermingiausiems teko vėl įveikti su ne tik vaizdingą, bet ir su daugelio pakilimų trasa aplink tvenkinius visą maratoną – 42 kilometrus ir 195 metrus. Šiemet, kaip ir pernai, šį nuotolį pasiryžo įveikti 17 bėgimo mėgėjų,  tarp kurių Jonavos garbę apgynė vienintelis dalyvavęs jonavietis, jau daugelio ilgų nuotolių bėgikas Saulius Litvinavičius, kuris finišą pasiekė devintas. Finišą fiksavo 16 sportininkų. Be šio nuotolio, varžybų dalyviai pagal įvairias mažiaus grupes galėjo rinktis 1,9 ir 4,2 ar 8,4 km atstumus. Būtent šių nuotolių bėgikai pirmieji stojo prie starto linijos.

Patys jauniausieji

Patį trumpiausią pusės kilometro atstumą aplink Joninių slėnį bėgo vaikai 2008-2010 metų gimimo ir jaunesni, kurie startavo vėliau nei visi kiti. V8 (2011 metų gimimo ir jaunesni) grupėje tarp berniukų sau lygių neturėjo jonavietis Jonas Urbanavičius (02:25), už savęs palikę antrąją vietą iškovojusį Jonavos sporto klubo „Einius“ atstovą Dijų Voroniną (02:44) bei to paties klubo jaunąjį bėgiką Dominyką Bogomolnikovq (02:50).

Gan nemažas dalyvių skaičius atskirai startą davė mergaitėms. Tarp mergaičių pirmą finišą pasiekė viena jauniausių dalyvių, 2013 metų gimimo, Vakarė Pšitulskytė (Bėgimo klubas, Jonava), kurį nuotolį įveikė per 02:39 ir septyniolika sekundžių aplenkė antroje pozicijoje likusią jonavietę, SK „Einius“ atstovę Beatą Gripkauskaitę. Šios jaunosios bėgikės dvynė sesė Smiltė užėmė trečiąją vietą.

2009-2010 metų gimimo grupėse (M10 ir V10) vėl dominavo Jonavos jaunieji bėgikai. Apskritai greičiausia šiame pusės kilometro bėgime buvo ir M10 grupėje nugalėtoja tapo Kauno BMK atstovė Viltė Kazakevičiūtė (02:25). Kitas prizines vietas pasidalino SK „Einius“ sporto mėgėjos: Orinta Stanevičiūtė bei Urtė Ūmantaitė.

Šio amžiaus grupės berniukų gretose visas tris prizines vietas iškovojo SK „Einius“ atstovai. Nugalėtoju tapo Deimantas Bogomolnikovas (02:27), antrą vietą iškovojo Ugnius Voroninas (02:31), trečią finišavo Vydūnas Šulga (02:38).

1,9 km nuotolyje – jonaviečių sėkmė

Vyresni jaunieji bėgikai ir dalyviai be konkurencijos įveikė 1,9 km nuotolį. 2006-2008 metų gimimo mergaičių tarpe (M13) ant pirmosios vietos laiptelio užlipo SK „Einius“ bėgikė iš Šveicarijos Austėja Survilaitė (09:21), šiek tiek daugiau nei minute aplenkusi Kauno BMK atstovę Ievą Garmutę (10:31). Trečia buvo jonavietė Vita Radzevičiūtė iš BK „Maratonas (11:16).

1,9 km nuotolį berniukų tarpe (V13) greičiausiai įveikė jonavietis Paulius Bagdonavičius iš SK „Einius“, užtrukęs 09:05 ir tapęs V10 grupės nugalėtoju. Antras finišavo to paties klubo atstovas Gytis Voroninas (09:11), o trečias buvo Skomantas Šulga (09:19).

4,2 km atstume – 21 bėgikas

Daug daugiau dalyvių varžėsi 4,2 km nuotolyje. Čia varžėsi 2002-2005 (M17 ir V17) bei 2001 metų gimimo ir vyresni bėgikai.

Bėgimo entuziastai turėjo įveikti vieną ratą aplink visus tris tvenkinius. Absoliučiai geriausiu tapo V17 grupės atstovas Darvydas Šlivinskas iš Jonavos SK „Einius“ (16:02). Nedaug nuo jo atsiliko komandos draugas Gustas Lomokovskij (16:26). Trečią vietą užėmė svečias iš Panevėžio, klubo „Vėtra“ bėgikas Mikas Makušinas (16:49).

Merginų tarpe kova „užvirė“ tarp trijų SK „Einius“ sportininkių. Nuotolį per 24:37 įveikė ir nugalėtoja tapo Kamilė Vanagaitė, užtikrintai aplenkusi komandos draugę Adrianą Andrejevą (26:43). Trečioje pozicijoje – Samanta Sabaliauskaitė (26:59).

Absoliučiu šio nuotolio lyderiu buvo Paberžės atstovas Robertas Bartusevič (15:15), aplenkęs antrąją vietą užėmusį savo draugą Jaroslavą Semaško (15:42). Ant trečiosios prizininkų pakylos laiptelio užlipo Jonas Juška iš Kauno BMK (17:33).

Moterų grupėje tarp viešnių įsiterpė jonavietė, BK „Maratonas“ atstovė Juliana Romoslavskaja, užėmusi antrąją vietą (25:13). Nugalėtoju grupėje tapo Monika Jovaišaitė iš Anykščių (18:06), o trečią buvo vilnietė Rita Valaitienė (26:30).

Dvigubai ilgesnis atstumas

Dvigubai ilgesnį nuotolį (8,4 km) įveikė bendrosios grupės dalyviai, kurių amžius galėjo būti įvairus. Ant prizininkų pakylos vėl lipo ir jonaviečiai. Vyrų tarpe triumfavo Gytis Krivickas iš Anykščių (28:58), o dar vienas svečias iš Paberžės Vytautas Gražys (31:13) užėmė trečiąją vietą. Į šių vyrų vidurį įsiterpė jonavietis iš BK „Maratonas“ Aivaras Čekanavičius (29:44).

Moterų grupėje prizininkėmis tapo dvi Jonavos BK „Maratonas“ bėgikės. Geriausią rezultatą tarp moterų pasiekė Vilmantė Stašauskaitė (37:39), o Sonata Galvydienė (40:44) užėmė trečiąją vietą. Antra buvo Kauno BMK atstovė Virginija Višinskienė (38:27).

Dešimt ratų maratonininkams

Šiemet 17 bėgimo entuziastų nusiteikė iššūkiui – įveikti maratoną (42 km 195 m), kuriame galėjo dalyvauti 2000 metų gimimo ir vyresni sporto mėgėjai. Ir šįkart į prizininkų gretas veržėsi „užkietėję“ maratoninkai, savo gyvenime jų įveikę ne vieną dešimtį.

Pernai visų trijų pirmaujančių bėgikų rezultatai buvo kur kas geresni.Jei pernai du maratoninkai „išlipo“ iš trijų valandų, tai šiemet pirmąją vietą iškovojęs Kauno BMK atstovas Vidas Totilas nuotolį įveikė per 3:05.01. Bėgikai turėjo įveikti dešimt ratų aplink visus tris tvenkinius. Įsibėgėju varžyboms trasoje įvyko ir pokyčių. Antram pavyko finišuoti panevėžiečiui, bėgimo klubo nariui Simui Stasiukaičiui (3:22.55), o trečią finišą pasiekė Vadimas Makušinas iš Panevėžio „Vėtros“ klubo (3:25.53).

Įdomiai klostėsi varžybos tarp moterų, kurių šįkart buvo keturios. Nieks iš likusių trijų niekaip negalėjo sugaudyti ultramaratonininkės Viktorijos Tomaševičienės. Vilniaus klubo „Laukiniai trail“ bėgikė maratoną įveikė per 3:26.25. Antrąją vietą užėmė šiaulietė, bėgimo klubo atstovė Kristina Vaidelinskienė (3:47.26). Kitos dvi bėgikės atsiliko netoli valandos. Dvi Linos bėgo koja kojon didžiąją dalį maratono, tačiau paskutinieji kilometrai jas išskyrė. Trečiąją vietą iškovojo Lina Buinauskienė iš Karmėlavos (bėgimo klubas), kuri nuotolį įveikė per 4:35.21.

Visi finišavusieji bėgime gavo šio renginio atminimo medalius, o prizininkai – taures, diplomus ir medalius.

Padėka

Šias varžybas organizavęs SK „Einius“ (vadovė Gražina Goštautaitė) dėkoja teisėjauti padėjusiems Justinai Savickienei, Antanui Žukauskui, Auksei Šulskienei, Giedriui Povilavičiui, Ernestui Ženteliui. Organizatoriai už paramą rengiant bėgimą dėkingi ir Jonavos rajono savivaldybei bei vicemerui Eugenijui Sabučiui, Jonavos policijos pareigūnams, kūno kultūros ir sporto centrui.