Bėgime "Sveikas Žmogus" V.Muralis tapo nugalėtoju, A.Žukauskas lipo ant prizininkų pakylos

Autorius: Aivaras Čekanavičius

13001080_736415676498484_5233566762269662890_n.jpgPavasarišką balandžio 16-osios dieną bėgimo entuziastai rinkosi Kaune į tradicinį bėgimą "Sveikas Žmogus". Išmėginti savo jėgas, įrodyti ištvermės ir greičio gabumus ar tiesiog turiningai praleisti šeštadienio pusdienį bėgiojant Kleboniškio miško takeliais išvyko grupelė jonaviečių su Jonavos Bėgimo klubo "Maratonas" bėgikais priešakyje.

Kauno bėgimo mėgėjų klubo kartu su Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacija organizuotame bėgime dalyvavo apie 150 įvairaus amžiaus bėgikų, kurie prie starto linijos stojo trijose distancijose.

10 kilometrų - tokį atstumą turėjo nubėgti bėgikai, kurie norėjo įveikti ilgiausią organizatorių parengtą trasą. Pagrindinėje amžiaus grupėje (gimę 1977 m. ir jaunesni) pirmasis finišo liniją kirto T.Jateiko iš Nemenčinės trasą nubėgęs per 34:09, antrąją vietą iškovojo Jonavos BK "Maratonas" lyderis Antanas Žukauskas (34:30), o trečiasis atbėgo Kauno BMK atstovas N.Mikučionis (37:14). Šeštasis finišavo Jonavos BK "Maratonas" bėgikas T.Apanavičius (38:58).

Vyresniųjų tarpe (gimę 1976-1967 m.) devintąją vietą užėmė mūsų klubietis ir bėgimų Jonavoje organizatorius G.Povilavičius (45:25). Šioje amžiaus grupėje nugalėtoju tapo jonaviečiams gerai pažįstamas V.Gražys iš RCN klubo (34:30), sidabras atiteko nenuilstančiam Kauno BMK bėgikui V.Totilui (36:33), o bronzinis medalis BMK Vėjas atstovui A.Balčiūnui (38:56)

Virgilijus Muralis Veteranų tarpe (gimę 1966-1957 m.) buvo nepralenkiamas (37:32) ir į asmeninę bei Jonavos BK "Maratonas" nugalėtojų taurių kolekciją parvežė dar vieną trofėjų. Antrasis finišo liniją pasiekė M.Pakštas iš Kauno maratono klubo (44:03), o po jo finišavo Kauno BMK bėgikas K.Zaranka (46:10).

Dvigubai trumpesnėje distancijoje vyrų tarpe prizininkai 5 kilometrus įveikė greičiau nei per 17 min., tokį aukštą tempą diktavo Kauno maratono klubo bėgikai. Nugalėtoju tapo A.Silaev 5 kilometrus nubėgęs per 16:19, antrasis jo klubo draugas T.Bizimavičius (16:36), o trečiasis taip pat kaunietis tik jau iš Kauno BMK M.Kulik (16:56). Tarp moterų devintoji finišavo Jonavos BK "Maratonas" atstovė K.Vaitiekūnienė (27:45). Prizininkėmis tapo A.Jacukevič iš RCN klubo (20:12), R.Pociuvienė iš BMK Vėjas (20:35) ir E.Sakalaitė (22:00).

Jaunųjų bėgimo mylėtojų bėgime 2,5 kilometro įveikė mūsų klubo jaunoji atstovė Almilė Povilavičiūtė (20:04) ir savo amžiaus grupėje atbėgo penkta. Ji buvo apdovanota taure, kaip jauniausia dalyvė.

Pavasario bėgimų maratonas vis labiau įsibėgėja, o Jonavos bėgikų gausa ir aukšti rezultatai byloja, kad žiemą bėgimo treniruotės užmirštos tikrai nebuvo.